12 ianuarie 2017 - Dezbatere] Egalitatea de șanse văzută de tineri

posted Jan 2, 2017, 3:49 AM by Centrul pentru Politicile Egalitatii de Sanse ‎(FSPUB)‎
Facultatea de Științe Politice, Centrul pentru politicile egalității de șanse (CPES)

vă invită la dezbaterea

EGALITATEA DE ȘANSE VĂZUTĂ DE TINERI

Dezbatere între studenții Facultății de Științe Politice a Universității din București (FSPUB) și liceenii de la Colegiul Național Sfântul Sava (CNSS)

Moderatori: Prof. univ. dr. Ionela BĂLUȚĂ (FSPUB), Prof. Denis RADU (CNSS)

12 ianuarie 2017, orele 14.30
sediul FSPUB din str. Spiru Haret, nr. 3, Sala Negulescu

Evenimentul face parte dintr-un proiect al FSPUB lansat începând cu anul 2017: ELEVI ȘI STUDENȚI ÎN DIALOG, prin care ne propunem să aducem cât mai des la aceeași masă studenții FSPUB și elevi ai liceelor bucureștene, deocamdată, pentru a dezbate în jurul unor teme din sfera științelor politice, legate de democrație, drepturi fundamentale și egalitatea de șanse, dezvoltare durabilă și cetățenie globală..